Léčba psí láskou aneb Canisterapie

Léčba psí láskou aneb Canisterapie

Mezi člověkem a psem je silné pouto již odpradávna. Vzájemně jsme si prospěšní a jeden bez druhého si už ani nedokážeme život představit. Pes ale dokáže být mnohem víc než jen nejlepším přítelem člověka, dokáže být očima, rukou, uchem… zachráncem. Oblastí, kde psi pomáhají, je spousta. Jednou z oblastní je i Canisterapie.

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom že úsměv léčí, není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší.

A proto nás ve čtvrtek 22. 9. V Domově pokojného stáří v Libošovicích navštívila malá chundelatá psí slečna Baby. Nepřišla se k nám podívat jen tak na skok, ale pobyla u nás na návštěvě celé odpoledne. Baby je sedmiletá yorkšíří slečna, která se již rok věnuje se svou paničkou paní Brixovou již zmíněné Canisterapii.

Už jen samotná přítomnost Baby v domově byla pro uživatele velkým rozptýlením, Baby sebou přinesla velkou radost a vykouzlila na tvářích uživatelů spousty úsměvů. Canisterapie probíhala individuálně na pokojích uživatelů, nebo i na zahradě domova. Pro všechny to bylo příjemně strávené odpoledne, které si brzy zopakujeme.  

Související galerie

Podpořte nás
 

podpořte nás svým nákupem

Věděli jste, že provoz našich služeb můžete podpořit nákupem na internetu? A přitom nezaplatíte ani o korunu navíc.

 

 Více informací naleznete zde: Givt

Děkujeme

 
 

NAVŠTIVTE NÁS NA FACEBOOKU

 
 

CHCI SE STÁT DOBROVOLNÍKEM