Podzimní povídání

Podzimní povídání

Podzim začíná v době podzimní rovnodennosti, kdy jsou opět světlo a tma v rovnováze. Tentokrát už ale přibývá stále více tmy. Listy stromů a keřů začínají opadávat, vrcholí odlet ptáků, přilétají hlavní hejna zimujících havranů. Sbírají se kaštany, šípky, bezinky, jeřabiny a ostatní lesní plody, které nám zkrášlí naše obydlí. I my jsme si pár výrobků z podzimních plodů již vyrobili.

K podzimu mimo jiné patří i pečení brambor, a tak jsme se rozhodli, že si odpolední posezení nad kávou zpříjemníme pečenými bramborami a zavzpomínáme na radosti podzimu. Jak bylo vidět, opečené brambory sklidily u našich klientů úspěch a začali i sami od sebe vzpomínat. Pan Ondrák nám řekl:  ,,Když vzpomenu na dobu mého dětství a ve vzpomínkách se vrátím do období podzimu, první co mě napadne je právě pečení brambor. Z ohníčku stoupal dým a potom to zavonělo tou typickou bramborovou vůní, bylo hotovo. Každý si vyšťouchl z popela jednu bramboru a přehazoval z ruky do ruky aby vychládla.“  A abychom ten dnešní den neměli jen o podzimním povídaní, tak jsme si na závěr vyrobily i draka, který nám zkrášluje jídelnu.

A protože se klientům výroba draka líbila, prozradili jsme jim, že jednoho létacího draka máme schovaného, a až budou vhodné podmínky, půjdeme draka pouštět.

Související galerie

Podpořte nás
 

podpořte nás svým nákupem

Věděli jste, že provoz našich služeb můžete podpořit nákupem na internetu? A přitom nezaplatíte ani o korunu navíc.

 

 Více informací naleznete zde: Givt

Děkujeme

 
 

NAVŠTIVTE NÁS NA FACEBOOKU

 
 

CHCI SE STÁT DOBROVOLNÍKEM