Výsledky Tříkrálové sbírky 2013

Oblastní charita Sobotka se  již potřinácté zapojila do celostátní Tříkrálové sbírky, jejíž výtěžek je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

V Sobotce a okolních obcích, kde sbírka probíhala, bylo v uplynulých dnech rozpečetěno všech 25 pokladniček, v nichž se po skončení sbírky nacházelo celkem 90 201 Kč. Výtěžek sbírky poputuje na nákup polohovacích postelí pro seniory, kteří žijí v Domově pokojného stáří Libošovice.

Do sbírky se zapojilo celkem 81 koledníků, z toho bylo 39 dětí. Tito dobrovolníci předali tříkrálové poselství ve více než 15 obcích farnosti Sobotka. Letos byla sbírka trochu netradiční i tím, že byla zahájena „Jízdou králů“ v sedlech koní, kterou nám v Sobotce pomohl zrealizovat Jezdecký klub Sobotka a v Dolním Bousově paní Pavla Koklesová, kterým za to patří obrovský dík. S potěšením jsme také uvítali zapojení dětí ze ZŠ Dolní Bousov, které pod vedením pí. učitelky Sůvové vytvořily velmi milou a radostnou atmosféru plnou očekávání, jaké zážitky nám letošní sbírka přinese. Rovněž i děti ze ZŠ Sobotka se do sbírky zapojily a potvrdily nám všem, že ani nejmladší generace není ke svému okolí lhostejná a že je dobré tuto solidaritu v dětech i nadále pěstovat.

Děkujeme !

 

Výsledky Tříkralové sbírky 2013 v naší Oblastní Charitě Sobotka :

Dolní Bousov                          14 147 Kč
Libošovice                               9 222 Kč
Markvartice                             6 189 Kč
Mladějov                                 5 178 Kč
Osek                                       2 601 Kč
Řitonice                                   5 401 Kč
Samšina                                  9 766 Kč
Skyšice                                   6 205 Kč
Sobotka                                 31 492 Kč
Celkem byla vybrána částka ve výši                                 90 201 Kč
 

 Kde peníze pomáhají

Jistě to všichni známe, při dlouhodobém pobytu v posteli se neustále převalujeme a hledáme vhodnou polohu, aby nám bylo pohodlně. V Domově pokojného stáří v Libošovicích je mnoho klientů, kteří již většinu dne tráví na lůžku, a díky Tříkrálové sbírce jsme mohli zvýšit jejich komfort.

V posledním ročníku Tříkrálové sbírky, v roce 2013, se nám podařilo sesbírat peníze na nákup dvou polohovacích elektronických lůžek, dvou matrací a tří nočních stolků. K dovybavení celého domova nám ještě zbývá dokoupit čtyři lůžka.

Změna polohy pacienta je velmi důležitá hlavně ze zdravotních důvodů, aby nedocházelo k otlakům a proleženinám, a také aby bylo zajištěno správné prokrvení všech částí končetin. Výškové nastavení postele umožňuje našim klientům snadnější uléhání či usedání na postel, nebo je možné je lépe transportovat do pojízdného vozíku. Polohovací postel také velmi ulehčuje práci personálu.

Všem dárcům i dobrovolníkům, kteří se podíleli na Tříkrálové sbírce děkujeme.

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

podpořte nás svým nákupem

Věděli jste, že provoz našich služeb můžete podpořit nákupem na internetu? A přitom nezaplatíte ani o korunu navíc.

 

 Více informací naleznete zde: Givt

Děkujeme